Králíky

Chováte trpasličí plemena králíků pro radost nebo se věnujete chovu králíků na maso? V obou případech potřebujete pro zdravý odchov a spokojené zvířata různé příslušenství.

Králíkárny a příslušenství

Podmínky, v jakých zvířata držíte, mají velký vliv na zdraví a užitkovost chovu. Proto je důležité, aby králíkárny a kotce byly přizpůsobeny druhém a počtu králíků, které chováte. Podle typu si následně vybírejte i jesle a krmítka pro králíky. Pokud nechcete, aby si králíci převrhli misky a vyprazdňovali krmivo, tak sáhněte po krmítka z keramiky. Krmný automat a nylonové krmítka zase ocení ti, kteří chovají králíky ve větším počtu.

Pozor však na krmení suchým krmivem. Zde je třeba zvláště dbát o dostatečný přísun vody. Zajistíte ho prostřednictvím napáječky pro králíky. Podle toho, co preferujete, si můžete vybrat z více typů. Známe například automatické napáječky s cucátkom nebo na hadici, ale i různé typy napájecích systémů.

Krmení králíků

Pro správnou funkci trávicího systému a dostatek vlákniny potřebují králíci mimo jiné objemové krmivo ve formě kvalitního sena. Zdravá zvířata = spokojeny zvířata. Proto byste neměli zapomínat ani na vitamíny pro králíky a preventivní přípravky proti nejčastějším onemocněním králíků. Vitaminové a minerální doplňky se postarají o dobrý zdravotní stav a preventivní přípravky ochrání zejména citlivé jedince před nákazou.

Doplňky pro chovatele

Nezapomínejte také na důležitost bezprašných podestýlek pro králíky, vhodných do klece i do výběhu. Pokud máte v chovu březí samičky, které si chtějí vystlat hnízdo ještě před příchodem svého potomstva na svět, tak doporučujeme hnízdní materiál pro králíků. Zabrání tomu, aby si samičky ublížili nadměrným vytrháváním srsti z hrudníku na získání výstelky.

Pro chovatele trpasličích plemen jsou nezbytností dostatečně prostorné a vhodně vybavené klece pro králíky. Ti, kteří by ke kleci chtěli přistavit výběh, zase potřebují chovatelské pletivo pro králiky.Veľkosťou ok a pevností materiálu je přizpůsobeno, aby odolalo ostrým králičím zubům.

Přihlášení