Zahradní jezírka

Všichni ti, kteří mají v zahradě jezírko a chovají v něm rybičky, ale i ti, kteří se věnují akvaristice nebo jejich nadchnou plazi, vědí, co taková záliba obnáší. Aby vám toto hobby dělalo opravdu radost, potřebujete k tomu kvalitní vybavení.

Zahradní jezírka

Jezírka bez rybiček působí jaksi prázdno. Aby byly vaše rybky zdravé a svojm vzhledem přispívaly ke zkrášlení zahrady, potřebujete hodnotné krmiva pro jezírkové ryby. Dostupné jsou v různých tvarech ve formě pelet nebo tyčinek. Rybkám dodají potřebnou výživu a podpoří jejich krásné zbarvení.

Stejně nezapomínejte na produkty pro úpravu vody v zahradních jezírkách. Zahrnují různé léčivé přípravky proti parazitům, houbám i škodlivým bakteriím. Patří zde také prostředky na prevenci a zabránění růstu řas. Pro zahradní jezírka je nutná i technika pro akvaristiku, například ultrafialové sterilizátory a vzduchové čerpadla.

Akvaristika

Krmivo podávané rybičkám musí být kvalitní, plnohodnotné a energeticky vyvážené. Jednotlivé druhy rybek mají různé nároky na složení potravy. Prvotřídní energetické krmiva pro akvarijní ryby s koncentrovaným obsahem živin pro všechny druhy okrasných ryb je zárukou udržení zdraví a extra přísunu energie. V krmivech se nacházejí živiny v lehce vstřebatelné a dobře využitelné formě. Všem druhům rybek zajistí pestrou výživu a podporují jejich odolnost a vitalitu.

Želvy

I majitelé želv potřebují kvalitní krmiva pro želvy s vysokým obsahem bílkovin a minerálních látek. Pestré složení potravy je velmi důležité pro růst, správný vývin a celkové zdraví všech druhů. Vodní želvy jsou převážně masožravci, avšak rostlinná strava tvoří nezbytnou součást jejich jídelníčku. Rostliny totiž obsahují vitamíny, které želvy potřebují. Bez vitamínů, podobně jako člověk, želva trpí avitaminózou, poškozuje se jí pancíř a celkově neprospívá. Kvalitní kompletní krmiva takovýmto nežádoucím stavům předcházejí.

Přihlášení