Holuby

Holubářství je pro mnohé lidi vášní, na kterou nedají dopustit. I tato záliba však má svá specifika. Pro bezproblémový chov je důležité kvalitní vybavení, které ocení každý správný holubář.

Holubníky a pletiva

Základem pro chov holubů je samozřejmě holubník. Jeho velikost vždy volte podle počtu holubov.Výber můžete přizpůsobit v závislosti na materiálu, z jakého je vyhotoven. Neméně důležitá je také voliéra, vystavěná za pomoci chovatelského pletiva pro holuby.

Grit a suplementy

Nezbytnou složkou potravy pro holuby je grit, protože napomáhá při mechanickém trávení potravy. Ideální grit má různorodé složení, například takový vápenný nebo Grits zvýšeným obsahem železa. Grit spolehlivě zajistí minerály potřebné pro správnou tvorbu kostí a peří nejen během rizikového období odchovu holoubat, ale také v průběhu celého roku.

Pro suplementaci vitaminů a minerálních látek na podporu imunitního systému, zvýšení výkonnosti, či prevenci bakterií, plísní a parazitů v chovesú nejvhodnější vitamíny pro holuby.

Krmítka a napáječky

Pitný režim u holubů netřeba zanedbávat. Pro pohodlný přístup k vodě v dostatečném množství jsou ideální klasické nebo automatické napáječky pro holuby. Potřeba vody se obzvlášť zvyšuje během horkých letních a větrných dní, případně při zvýšené námaze hlavně poštovních holubů.

Aby nedošlo ke znečištění krmiva trusem, tak nezapomeňte na krmítka pro holuby. Existují různé typy plechových nebo umělohmotných krmítek, vhodných do rozličných holubníků. Jejich tvar a materiál bývá různorodý, aby dokázal uspokojit nároky více chovatelů.

Příslušenství pro holuby

K odlišení a označení jednotlivých holubů jsou vhodné pružné kroužky pro holuby ve více barvách. Využívají se pro označení a odlišení například samic od samců, příbuzných jedinců apod. Představují užitečný nástroj stejně pro začátečníky, tak pro zkušené chovatele.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení