Exotické ptactvo

Základem dlouhodobě úspěšného chovu exotů jsou přiměřené životní podmínky. Máte doma Rozel, aru, kakadu či jiný druh exota? Každý z nich má specifické nároky nejen na potravu, ale i na celkovou péči.

Krmení exotů

Správná výživa je zárukou dobrého zdravotního stavu, odolnosti vůči různým onemocněním, a v neposlední řadě i vitality a krásného opeření. Základ tvoří kvalitní krmivo pro papoušky, které zahrnuje dokrmovacie směsi pro ruční odchov mláďat, zrninové, vaječné a granulovaná krmiva.

Exotické ptactvo kromě krmiva vyžaduje také vhodné krmítka a napáječky. Existuje mnoho druhů závěsných a šroubovacích misek, klasických i automatických krmítek, jakož i držáků na pochoutky. Každý opeřenec upřednostňuje něco jiného, proto je dobré zjistit, co mu vyhovuje nejvíce.

Pamlsky a vitamíny

Chcete své opeřených přátel odměnit nebo jim jen prostě udělat radost? Nekrmte jejich něčím, co jim sice chutná, ale zároveň může způsobit problémy. Vsaďte nachutné a zdravé pamlsky pro papoušky, které jsou pro ně přímo určeny. Můžete si vybrat z pochoutek ve tvaru tyček, zobů kamene, sypkého nebo lisovaného gritu či jílové cihly. Kromě mlsání nezapomínejte na důležitou součást zdravé výživy. Tu pro exotů tvoří vitamíny pro papoušky v rozličných formách.Sú ideální k doplnění chybějících živin během jejich zvýšené potřeby.

Doplňky pro chovatele

Pokud plánujete začít s chovem andulek, korely, Rozel, zebřiček, či jiných papoušků, to, co by vám rozhodně nemělo chybět, jsou budky pro papoušky. Využijete je i v případě, že chováte exotické ptactvo venku. Při stavbě voliéry zase nezapomeňte na kvalitní chovatelské pletivo pro papoušky. Aby byly vaši opeření mazlíčci v klidu a bez stresu, potřebují pohodlný odpočinek. Nabídněte jim hotové hnízda nebo hnízdní materiál rozličných druhů pro dokonalý komfort a pocit bezpečí. Kousek soukromí jen pro sebe jim zase zajistí klec pro papoušky.

V případě, že chcete své krasavců i vystavovat nebo je potřebujete dopravit k veterináři, pořiďte si přenosku pro papoušky a exoty.

Přihlášení