Drůbež

Jste chovatelům drůbeže jen ze záliby? Držíte pár slepic kvůli vajíčkům, případně nějaké ty brojleři na maso? Nebo se chovu drůbeže věnujete na profesionální úrovni? Ať už je to jakkoli, zdravý a produktivní chov vyžaduje hodně práce a kvalitního příslušenství.

Krmiva a vitamíny

Základem každého chovu vodní či hrabavé drůbeže jsou kompletní krmiva. Vyvážený přísun potřebných živin je důležitý pro růst a produkci. To, co drůbež potřebuje přijmout v krmivu ve zvýšené míře je vhodné doplňovat pomocí vitamínů pro hydinu.

Vitamíny pro drůbež slouží také k prevenci proti hypovitaminóza a avitaminóza rozličného druhu ve formě vitamino-minerálních koncentrátů speciálně určených pro drůbež. S jejich pomocí zabezpečíte ve svém chovu doplnění všech klíčových prvků v jednotlivých fázích růstu a produkce. Minerálně-vitamínové přípravky zároveň účinkují jako prevence množení patogenních bakterií, nitrobuněčných parazitů (kokcidií) a plísní.

Krmení a napájení drůbeže

Pro pohodlné dávkování krmiva a vody nesmí v chovu chybět automatické a žlabové krmítka i napáječky. Žlabové krmítka zajistí, aby se ke krmivu mohli bez problémů dostat všechny jedince. Automatické výrobky zase disponují jednoduchou manipulací a postupným dávkováním, díky kterému se prodlouží intervaly mezi jednotlivým doplňováním vody a krmiva.

Doplňky pro chov drůbeže

Mnohé pomôckypri chovu drůbeže ocení nejen drobnochovateľov, ale i farmáři ve velkovýrobnách. Hodnotnou pomoc představují například průmyslové velkovýrobní žárovky v líhních drůbeže nebo chovných halách ale i chovatelské pletivo pro drůbež, které ocení zvláště drobnochovateľov při výstavbě výbehu.Mnohí však začínají s chovem takříkajíc od vajíčka. Pro takový odchov od kuřátek až po dospělé nosnice a brojlery jsou potřebné inkubátory, chovné klece a kurníky.

Pokud se vám už podařilo vychovat si vlastní kuřátka nebo se těšíte z dospělých slepic, nedovolte, aby vám chov ohrozily parazity. Odstraňte perožrúty ekologickým přípravkem Ekosip, který na hmyz působí fyzikálním způsobem. Je mimořádně účinný při ničení kožních roztočů, které u drůbeže způsobují sníženou užitkovost.

 

 

Přihlášení