Zpět

4 kroky, jak se zbavit potkanů ​​jednou a provždy

Přidáno: 2.12.2018 14:06.07 Počet shlédnutí: 35788

02 Prosinec 2018

Ohrožují vaši domácnost, chatu či stodolu krysy? Vyzkoušeli jste už téměř všechno a nic nepomohlo? Je známo, že potkani jsou velmi inteligentní, proto není nic výjimečného, ​​že vaše dosavadní osvědčené metody selhaly. Nezoufejte! Nabízíme vám řešení, které vám vytrhnou trn z paty. Díky našim radám se těchto nežádoucích záškodníků zbavíte nadobro.

4 kroky, jak se zbavit potkanů ​​jednou a provždy

Potkani šíří nebezpečné nemoci

Možná se potkanů ​​nebojíte a zdá se vám, že pokud nějaký ten potkan proběhne přes vaši dílnu s nářadím, nepředstavuje žádné velké riziko. Pravdou však je, že potkani jsou nositeli mnoha nebezpečných onemocnění, přenosných i na člověka. V portfoliu chorob šířených právě krysami nájdete napríklad tyfus, salmonelózu, žloutenku, vzteklinu, leptospirózy a mnoho dalších chorôb.K přenosu může dojít nejen poškrábáním, pokousáním nebo potravinami kontaminovanými močí či trusem nakažených potkanů. Velmi nebezpečné je také vdechnutí aerosolu, který obsahuje infekční částečky výměšků nakažených zvířat, které se v prostorách pohybují.

1. Nedejte potkanům šanci

Chcete-li se hlodavců zbavit, musíte dodržovat několik jednoduchých zásad. Zbytky potravin nevyhazujte do kompostu. Pokud chováte domácí zvířata, postarejte se, aby krmivo, které nesežrali, nezůstalo na noc v miskách, kde by k němu měli přístup hlodavce. Nenechávejte pytle s krmivem na místech, kde by mohlo dojít k jejich poškození krysami a důsledně zavírejte dveře do skladů a dílen. 

Pokud jste dodržovali všechny tyto rady a krysy si přesto našli ke vám cestu, máme řešení. Pasti na myši a krysy jsou nejúčinnějšími pomocníky v boji s těmito nebezpečnými hlodavci.

2. Účinné pasti na krysy

Mlsné krysy chytíte bez problémů do pastí, do kterých jejich přilákáte pomocí návnady. Tou může být kousek sýra, oříšek nebo uzená slanina, jejíž vůni krysy rychle ucítí. Obzvláště efektivní je past na krysy v podobě klece s dvířky z obou stran, která zvyšuje šance na to, aby do ní potkan vešel z jedné či druhé strany.Len což je potkan v kleci as chutí se zakousne do návnady, dvířka spadnou a vetřelce uvězní.

Živolovné pasti na krysy navíc fungují opakovaně, aniž do postupu lovení musel zasahovat člověk. Hlodavci, které se již chytili, slouží totiž jako živá návnada, ačkoli připravenou pamlsek už sežrali. Pomyšlení na možnou přítomnost potravy totiž vábí do pasti na krysy dalších mlsouny. Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu těchto pastí. Budete totiž překvapeni, jak rychle se naplní.

 Účinné pasce na potkany     Preklad: Účinné pasti na krysy

3. Lepiace dosky a lepidlá

Chcete se vyhnout jedovatým nástrahám a přece vyhrát věčný boj s hlodavci? V tom případě sáhněte po lepových pastích na krysy. Jde o výrobky, které jsou ideální v prostorách, kde je použití jedovatých látek omezeno, například v obchodních a obytných prostorech. Jejich aplikace na místech, kde se vyskytují krysy, je tak jednoduchá, že by ji zvládlo i dítě.

Nevysychavé lepidla na krysy lze vytisknout z tuby na podložku z kartonu nebo dřeva a do jejich blízkosti umístit chutnou a voňavou návnadu. Jejich výhoda spočívá v tom, že je lze tvarovat a umisťovat i do méně přístupných míst. Využijete je i při lovu hlodavců, kteří se při útěku přilepí na lepicí plochu.

Obzvláště vhodné jsou na umístění přechodových zón při dírách a otvorech, zda v blízkosti skladovaných obilovin a krmiv.

4. Efektivní nástrahy s jedem

Aby byly nástrahy s jedem opravdu účinné, důležité je jejich strategické umístění na správných místech. To znamená, že nejefektivnější je umístit je v prostředí, kde krysy nemají k dispozici jiné krmivo či přístup k potravě. Například ve skladu obilovin, krmiv nebo potravin je jejich ukládání téměř zbytečné. Potkani se nakrmí tím, co najdou, a ne vždy to bude právě připravená nástraha.

Biocidy proti hlodavcům jsou dostupné v různých podobách. Najdete je například ve formě obilí, těstovin či pelet, které umístíte zejména do dílen a na půdy. Dodržujte přitom bezpečnostní předpisy, protože rozdíl mezi návnadou a nástrahou nelze podceňovat. Zatímco návnada není nebezpečná, protože obsahuje pouze krmivo nebo potraviny, nástrahy už obsahují jed. Dbejte proto na bezpečnost domácích zvířat a dětí a nenechávejte nástrahy volně ležet na místech, kde by se k nim mohli dostat.

Boj s potkany se dá vyhrát

Možná to chvíli potrvá, ale věřte, nakonec se vám podaří těchto prohnaných hlodavců porazit. Stačí, když budete dodržovat zmíněné rady a s pomocí různých druhů pastí a rodenticídovsa potkanů ​​zbavíte jednou provždy.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení